Актуальність програми
 
Результативність діяльності банку залежить від чіткості постановки управлінських завдань. Отримувана інформація в обліковому процесі позитивно впливає на обгрунтування напрямів та варіантів їх розв'язання. Використання сукупності ефективних способів ведення обліку нових облікових інструментів забезпечує активність контролю за рівнем ризикованості діяльності, її прибутковості та рентабельності.
 
Опис програми
Програма "Бухгалтерський облік в банку" узагальнена 28 годинами лекційних занять в поєднанні з виконанням практичних завдань та вправ за обліковими процедурами основних банківських операцій. Навчальний процес побудовано на змісті інструктивно-нормативних документів НБУ з питань бухгалтерського обліку. Основний акцент зроблено на освоєння слухачами чинних методик обліку та номенклатури рахунків плану рахунків бухгалтерського обліку в банках.
 
Структура програми:
 
     Тема 1. Стратегія розвитку бухгалтерського обліку в банках України  
     Тема 2. Концептуальна основа бухгалтерського обліку в банках  
     Тема 3.Основи складання фінансової звітності банків  
     Тема 4. Облік фінансових активів та зобов’язань банку відповідно до Інструкції з бухгалтерського обліку операцій з фінансовими інструментами в банках України  
     Тема 5. Формат XBRL: Подання звітності за МСФЗ таксономією  
     Тема 6. Особливості бухгалтерського обліку операцій зміни умов (модифікації) фінансових активів банків згідно з МСФЗ 9 «Фінансові інструменти» та вимогами НБУ  
     Тема 7. Бухгалтерський облік операцій з похідними фінансовими інструментами (деривативами): нові вимоги та принципи МСФЗ 9  
     Тема 8. Впровадження IFRS 16 «ОРЕНДА»: бухгалтерські та податкові аспекти  
     Тема 9. Розрахунок ефективної ставки відсотка з урахуванням останніх змін у нормативних документах НБУ  
     Тема 10. Зміни у бухгалтерському обліку основних засобів та нематеріальних активів у банках  
     Тема 11. Бухгалтерський облік та розкриття інформації у фінансовій звітності операцій з похідними фінансовими інструментами згідно з МСФЗ. Огляд змін нормативно-правової бази НБУ (ПОСТАНОВА № 153 від 26.12.2018)  
     Тема 12. Облікове супроводження операцій банку з цінними паперами (фінансовими активами).  
     Тема 13. МСФЗ 15 «Виручка по договорам з покупцями»: вплив на бухгалтерський облік та звітність банку 
 
 
Інструктори
Провідні фахівці Національного банку України, українських банків та незалежні консультанти 
 
Форма реалізації програми
Програма проводиться в Центрі у формі циклів окремих семінарів (протягом однієї програми розглядається певна кількість модулів)
 
Сертифікати та свідоцтва
Учасники окремих семінарів отримують Сертифікати Національного центру підготовки банківських працівників України про проходження окремих тем.
Учасники циклу (або п'яти і більше окремих семінарів) отримують Свідоцтво державного зразка про підвищення кваліфікації.
 

Для уточнення дати проведення курсу та семінарів перейдіть, будь ласка, на сторінку "Календар семінарів

Можлива організація програми за корпоративним замовленням.