POCI-assets: recognition and modification

Тривалість семінару: з 10:00 до 15:30

Мета семінару:

 • Розглянути вимоги МСФЗ 9 та Інструкції НБУ з обліку POCI-активів – первісне визнання, особливості нарахування процентних доходів та визнання резервів під кредитні ризики;
 • На ілюстративних прикладах розглянути схеми бухгалтерського обліку реструктуризацій та інших модифікацій POCI-активів, включаючи облік внутрішньо створених первісно знецінених фінансових активів;
 • Обговорити дискусійні питання, пов’язані з модифікаціями (зокрема: чи можуть POCI – активи, що виникли внаслідок реструктуризації, стати не-POCI)
 • Надати рекомендації щодо розробки облікової політики та процедур банку щодо обліку POCI-активів.

Цільова аудиторія:

Внутрішні аудитори, бухгалтери, контролери, працівники бек-офісу, методологи, кредитні аналітики, працівники управління ризиків, ІТ-спеціалісти та інші співробітники банку, діяльність яких пов’язана з обліком кредитів.

Зміст семінару:

 1. Визначення терміну «POCI-активи». Звідки беруться POCI-активи. Особливості первісного визнання:
  • POCI-активів, що були придбані;
  • POCI-активів, що виникли внаслідок реструктуризацій
 2. Визначення бізнес-моделі та проходження SPPI-тесту за POCI-активами
 3. Побудова графіку грошових потоків та розрахунок ефективної ставки
 4. Визнання процентних доходів за POCI-активами
 5. Особливості розрахунку резервів під кредитні ризики за POCI-активами
 6. Отримання грошових потоків у сумі, більше запланованої
 7. Перегляд облікових оцінок
 8. Реструктуризація POCI-активів

Інструктори:

Снігурська Людмила Петрівна - Заступник директора департаменту – начальник управління контролю, податків та складання звітності Департамент бухгалтерського обліку НБУ, к.е.н.

Значкова Ольга - АССА, к.е.н., Партнер проекту «IFRS Solution», має 12-річний досвід роботи на посаді заступника головного бухгалтера в ПАТ «Укрсоцбанк». Працювала в Банку Австрії в управлінні консолідованої звітності. Має досвід з впровадження МСФЗ 9 в ПАТ «Укрсоцбанк» на посаді заступника головного бухгалтера, а також в ОТР-банку та ряді інших банків України як зовнішній консультант. Займається консалтингом в області МСФЗ та бухгалтерського обліку. Працювала на посаді доцента у Київському Національному Економічному Університеті. З 2005 року проводить тренінги з бухгалтерського обліку в банках та МСФЗ.

 

Попередня реєстрація обов’язкова

Тривалість семінару: з 10:00 до 15:30

Місце проведення: Семінар відбудеться в НЦПБПУ за адресою: м.Київ, вул. М.Грушевського, 30/1, (Центральний будинок офіцерів ЗСУ). Початок реєстрації – 9.30. Початок семінару о 10.00.

Онлайн-трансляція семінару проводиться на платформі Zoom (напередодні заходу буде проведено обов'язкове тестування під’єднання до платформи Zoom, а також аудіо і відео зв’язку)

Вартість участі одного учасника складає 4740 грн. у т.ч. ПДВ 790 грн.

Дізнавайтеся деталі та реєструйтесь за телефонами: (044) 253-07-02, (044) 253-04-57, (093) 256-16-05, (097) 411-64-40, (067) 235-09-23

e-mail:   center@nctbpu.org.ua