Онлайн-тренінг ‘Внутрішній аудит комплаєнс та системи внутрішнього контролю банку’

спільно зі Sparkassenstiftung für internationale Kooperation

Сучасна практика більшості фінансових організацій в Україні ще не в повній мірі  співвідноситься з концепціям найкращої практики, таким як COSO. Цей тренінг не лише розкриває основи COSO, але й виведе розуміння внутрішнього контролю на новий рівень за допомогою розгляду практичних прикладів та вправ.

Крім того, учасникам надається інструмент, за допомогою якого вони можуть оцінювати СВК у своїй установі. Він побудований на MS Excel і може бути легко адаптований для застосування у будь-якій організації.

Тренінг базується на Інтегрованій моделі COSO внутрішнього контролю та охоплює такі  компоненти:

 • Огляд Моделі
 • Контрольне середовище
 • Оцінка ризику
 • Заходи контролю
 • Інформація та комунікація
 • Моніторингові заходи.

Також буде надано короткий огляд поточних вимог НБУ щодо організації системи  внутрішнього контролю, яких повинні дотримуватись банки.

Під час тренінгу будуть розглядатися практичні приклади та інструменти внутрішнього контролю на базі Excel.

Учасники також розглянуть впровадження інструменту самооцінки, який аналізує розрив між стандартами COSO та фактичною практикою своїх організацій.

Цільова аудиторія:

Семінар рекомендований працівникам підрозділів внутрішнього аудиту у банках, також буде корисний для співробітників департаментів управління ризиками, методології та комплаєнс.

Зміст семінару:

 1. Огляд Моделі
  • Ключові терміни, визначення та поняття Інтегрованої моделі COSO внутрішнього контролю
  • Взаємозв'язок між цілями, компонентами та структурою суб'єкта господарювання для досягнення ефективної системи внутрішнього контролю
  • Ролі та обов'язки в організації, пов'язані з внутрішнім контролем
  • Обмеження внутрішнього контролю
 2. Компоненти Моделі COSO:
  • Контрольне середовище
  • Оцінка ризику
  • Заходи контролю
  • Інформація та комунікація
  • Моніторингові заходи

Розгляд кожного компонента відбувається за наступною схемою: 

 • Ключові поняття, визначення та положення Компонента, як складової Моделі COSO внутрішнього контролю (включаючи принципи та точки фокусу)
 • Застосування положень Моделі з огляду на Компонент з різноманітними організаційними прикладами для досягнення цілей операцій, звітності та комплаєнсу.

Інструктор:

Mr. Rüdiger Rurainsky – Старший консультант та тренер у сферах управління, ризик-менеджменту, системи внутрішнього контролю, ризик-орієнтованих процесів аудиту, операційної ефективності.

Має більше 30 років досвіду роботи у галузі банківської справи та фінансування розвитку, є досвідченим експертом з унікальним поєднанням знань та досвіду у продуктовій, бізнес, бухгалтерській та управлінській сфері. 

Працював Керуючим партнером в I.D.Inspiring Development GmbH (Франкфурт, Німеччина), де відповідав за розвиток бізнесу компанії та всі внутрішні операції, пов'язані з управлінням ризиками, аудитом, внутрішнім контролем та навчанням.

Більше 12 років працював Керівником аудиторської групи ProCredit Holding (Франкфурт, Німеччина), де запровадив групові стандарти щодо методології аудиту, проводив навчання щодо моделі управління ризиками на підприємстві, систем внутрішнього контролю та методології аудиту. Крім того був головою аудиторського комітету в різних банках ProCredit у Східній Європі та Африці. Протягом багатьох років викладав у банківських академіях ProCredit у Німеччині та Македонії.

Раніше 18 років працював в одному з провідних комерційних банків Німеччини Commerzbank AG, де обіймав посади: Старший віце-президент Центрального відділу бухгалтерського та податкового обліку в Головному офісі Commerzbank AG (Франкфурт, Німеччина); Віце-президент з адміністративної та операційної діяльності Commerzbank AG (Токіо, Японія).

 

Формат проведення тренінгу:

Тренінг відбудеться 21, 22 та 23 вересня з 10.00 до 14.00. 

Тренінг має практичну направленість. Учасники будуть в групах розглядати практичні приклади та вправи. В перший та другий день всі будуть отримувати завдання для самостійного опрацювання у другій половині дня.

Додаткова опція за бажанням:

Для учасників, які хочуть використовувати інструмент Excel як частину своєї щоденної практики, тренери пропонують підтримку впровадження через індивідуальні сеанси питань та відповідей

Мова проведення: Тренінг проводиться англійською мовою з синхронним перекладом на українську

Вебінар проводиться на платформі Zoom (За два дні до початку буде проведено обов'язкове тестування під’єднання до платформи Zoom, а також аудіо і відео зв’язку)

Тривалість вебінару з 10:00 до 13:00.

Попередня реєстрація обов’язкова 

Дізнавайтеся вартість участі та реєструйтесь за телефонами: (093) 256-16-05, (097) 411-64-40, (097) 174-87-02, (067) 235-09-23

e-mail:   center@nctbpu.org.ua