Responsibility of owners for enterprise debts

Тривалість семінару: з 10:00 до 16:30.

Кому рекомендовано:

Семінар розрахований на працівників банків, лізингових компаній та інших фінансових установ: співробітників юридичних відділів, адвокатам галузі врегулювання спорів, фахівцям підрозділів роботи з проблемною заборгованістю, а також на широке коло слухачів, які в своїй діяльності прямо чи опосередковано задіяні у питаннях судочинства чи виконання судових рішень.

Особливість семінару полягатиме у висвітленні проблемних питань вказаних правових інститутів з урахуванням практичних прикладів. Окрема увага буде приділена аналізу останніх змін судової практики щодо теми семінару.

План семінару:

 1. Який борг підприємства є ризиком для топ-менеджменту та власників.
  • Інститут солідарної та субсидіарної відповідальності за діючим законодавством, загальні риси. Відповідальність директорів та власників за невиконання підприємством своїх зобов’язань: загальна характеристика.
  • Ризики невиконання судових рішень немайнового характеру.
  • Обов’язки директора за наявності загрози неплатоспроможності. Наслідки не виконання вказаних обов’язків.
 2. Підстави для відповідальності власника/директора за майнові зобов’язання підприємства.
  • Солідарна та субсидіарна відповідальність: поняття, різниця та до кого може бути застосована.
  • Значення вироку суду при доведенні підприємства до банкрутства.
  • Які дії (бездіяльність) директора чи власника кваліфікуються як шкода підприємству, державі чи кредиторам.
  • Доказування вини директора чи власника у банкрутстві підприємства.
  • Причино-наслідковий зв’язок: стратегія його доказування чи спростування. 
 1. Механізм притягнення власників та директорів до майнової відповідальності.
  • Хто і коли може звернутись до суду з вимогами про стягнення коштів з власників чи директорів підприємства.
  • Формування ліквідаційної маси: чому це важливо для власників та директорів.
  • Розгляд судом вимог про майнову відповідальність власників та директорів.
  • Гаряча судова практика стягнення коштів з директорів та власників.

Інструктори:

Калітвенцев Ігор Миколайович - Керуючий партнер і керівник практики врегулювання спорів KPD CONSULTING Law Firm. Є практикуючим адвокатом з досвідом у галузі права більше 20 років. Спеціалізується на практиці із вирішення судових спорів, виконавчого провадження, а також має великий досвід в процедурі банкрутства в Україні. Вирішення судових спорів охоплює як національні, так і міжнародні аспекти в сфері: лізингу, банківської справи, будівництва, фінансів, ЗМІ, нафти і газу, нерухомості, корпоративних спорів, транспорту, оподаткування, приватизації та інших правовідносинах.

Міжнародними рейтингами (Legal 500 та Chambers) визнаний одним із найбільш «досвідчених і практичних» судових юристів України. Є сертифікованим спеціалістом у медіації та має успішний практичний досвід у чисельних справах щодо врегулювання спорів між корпоративними клієнтами та фізичними особами засобами медіації. Має багаторічний досвід як інструктор тренінгів та семінарів щодо проблемних питань застосування діючого законодавства, в тому числі щодо банкрутства, лізингу, цивільного та господарського права, корпоративного права, вирішення спорів, виборчого процесу, приватизації та інших питань. Лектор тренінгів з процесуального права та банкрутства, організованих проектом USAID «Трансформація фінансового сектору», Асоціації «Українське Об’єднання Лізингодавців». Лектор тренінгів для спеціалістів Національного банку України, провідних українських та міжнародних банків, фінансових установ.

Літвінов Євген Володимирович - Адвокат, директор департаменту врегулювання спорів KPD CONSULTING Law Firm. Протягом 2020 координував команду юристів та адвокатів у більш ніж 120 судових справах із захисту інтересів кредиторів на 900 мільйонів гривень. Учасник комітету процесуального права Асоціації правників України. Лектор тренінгів з процесуального права та банкрутства, організованих проектом USAID «Трансформація фінансового сектору», Асоціації «Українське Об’єднання Лізингодавців». Лектор тренінгів для спеціалістів Національного банку України, провідних українських та міжнародних банків.


Попередня реєстрація обов’язкова

Тривалість онлайн-семінару: з 10.00 до 16.30

Онлайн-семінар проводиться на платформі Zoom (напередодні заходу буде проведено тестування під’єднання до платформи Zoom, а також аудіо і відео зв’язку). 

Вартість участі одного учасника складає 5340 грн., в т.ч. ПДВ 890 грн.

Дізнавайтеся деталі та реєструйтесь за телефонами: (044) 253-07-02, (044) 253-04-57, (093) 256-16-05, (097) 411-64-40, (067) 235-09-23

e-mail:   center@nctbpu.org.ua